5 найкращих порад інвесторам від Уоррена Баффета

Щороку Баффет, третя найбагатша людина у світі і, можливо, найуспішніший інвестор в історії, пише лист акціонерам його інвестиційної компанії Berkshire Hathaway. Останній такий лист вийшов минулими вихідними. У листі Баффетт традиційно дає кілька порад широкому колу інвесторів. Ось п’ять найцікавіших із них.

 1. Слідкуйте за оцінками фондового ринку.
  Капітал компанії Баффетта зараз становить $38 млрд. “Це один із найвищих рівнів капіталу, який колись був у компанії”, – каже аналітик Stifel Ніколя Мейєр Шілдс. Зараз Уоррен Баффет шукає справді добрі угоди, щоби вкласти ці гроші. Спостерігаючи обережність Баффета, інвестори, можливо, захочуть взяти до уваги: це ще одна ознака того, що багато оцінок фондового ринку можуть бути перебільшені.
 2. Вірте у Кока-колу.
  Баффет рідко робить прогнози, але у випадку Coca-Cola він прогнозує, причому чудовий. “Дивіденди, ймовірно, подвоїться… протягом десяти років”, – пише він. Це означає зростання вартості акцій Кока-коли з $1,76 до $3,52 за акцію. Berkshire має 8,6% акцій Coca-Cola.
 3. Деякі з улюблених акцій Баффета досі дешеві.
  Хоча фондовий ринок загалом процвітає, і зараз досить важко знайти дешеві акції, багато улюблених активів Уоррена Баффета, як і раніше, коштують стільки ж або трохи більше, ніж він за них заплатив. Оскільки Баффет купує тільки акції, які коштують набагато менше, ніж він передбачає вони стоять насправді, покупка улюблених активів Баффета може допомогти вам укласти пару вдалих угод, хоча, як завжди на фондовому ринку, успіх не гарантований.
  Серед улюблених акцій Уоррена Баффета – акції французької фармацевтичної компанії Sanofi-Aventis. Berkshire Hathaway купила її акції на суму $1,8 млрд. Акції Sanofi впали в ціні в результаті операції з придбання біотехнологічного гіганта Genzyme. За ціною $35, її американські депозитарні розписки зараз втратили близько 12% середньої ціни, яку Баффет за них заплатив.
  Також варто подивитися на Kraft Foods. Баффет володіє 97 млн акцій або 5,6% компанії. Одна акція Kraft Foods коштувала Баффету в середньому $33. Сьогодні вартість однієї акції становить лише $32. Вартість впала через витрати компанії у зв’язку з поглинанням британської Cadbury. Тим часом її акції дають гідні дивіденди, що становлять 3,7%.
  Баффет також володіє 45 млн акцій компанії Johnson & Johnson на суму близько $2,7 млрд. Він заплатив близько $61 за акцію. Зараз вона коштує $60 і обіцяє 12-разові прибутки. Прибутковість цінних паперів Johnson & Johnson складає 3,6%.
  А Wal-Mart Stores? Акції мережі гіпермаркетів впали в останні тижні до $ 52. Дивідендна прибутковість за ними становить 2,3%, це може бути й не надмірна, проте вона вища, ніж будь-коли була. Сьогоднішня ціна акцій Wal-Mart Stores лише на кілька доларів вища, ніж заплатив Уоррен Баффет: Berkshire Hathaway купила акції цієї компанії на $2 млрд за вартістю в середньому близько $48,50 за акцію.
 4. Акції самої Berkshire коштують не дорого, за підрахунками Баффета.
  Ніхто не знає точно, скільки дійсно коштує частка у Berkshire Hathaway. Баффет сам зізнався минулими вихідними інвесторам своєї компанії, що якщо вони запитають його та його найстаршого соратника Чарлі Мангера провести розрахунок внутрішньої вартості акції, то вони отримають дві різні відповіді. “Точність просто не є можливою”, – сказав Баффет.
  Водночас, за словами Баффета, його улюблений показник внутрішньої вартості компанії – книжкова вартість активів.
  Акції Berkshire Hathaway сьогодні коштують $128 тис, це всього в 1,3 рази більше ніж нетто-активи. Аналітик Stifel Ніколя Мейєр Шілдс каже, що максимальне значення цієї різниці становило 1,6 раза. Якщо різниця між книжковою вартістю та фактичною вартістю активів не надто змінюється протягом часу, то можна зробити висновок, що Berkshire виглядає дешево.
  Для тих, хто бажає інвестувати в компанію Баффета, але не має $ 128 000 вільних грошей, є акції економ-класу B за 85 доларів США.
 5. Будьте готові до походу на дивіденди Wells Fargo.
  Зростання дивідендів улюбленого банку Баффета, Wells Fargo, як і низки інших банків, у період фінансової кризи стримувалося Федеральною резервною системою. “В якийсь момент (ймовірно скоро) ФРС зніме обмеження, – пише Баффет. – Wells Fargo зможе відновити раціональну дивідендну політику, на яку його власники заслуговують. Коли це станеться, ми очікуємо, що наші щорічні дивіденди з одного цінного паперу збільшаться на кілька сотень мільйонів доларів на рік.”
  Berkshire Hathaway володіє близько $11 млрд акцій Wells Fargo. Вартість однієї акції Weels Fargo складає $32 за акцію. Дивідендна доходність за нинішніх обмежень ФРС становить нікчемні 0,6%. П’ять років тому вона становила близько 3%.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *