EN-V – майбутнє від General Motors та SAIC

Що чекає на транспорт у майбутньому? Коли кількість проживаючих у містах зросте в кілька разів, необхідність у пересуванні, як і раніше, залишиться. Над цією проблемою всерйоз розмірковують і автомобільні компанії. Одне з рішень представила General Motors у вигляді свого дітища, електричного концепту EN-V.
Двомісний транспортний засіб нагадує скутер Segway, з аналогічним розташуванням коліс та загального розробника в особі GM. Електротяга пристрою здатна перенести вас без підрядки на 40 км, при такій же максимальній швидкості в 40 км/год. Живлять «малюка» фосфатні іонно-літієві батареї потужністю 18КВт.
Унікальною особливістю електрокара є бездротовий зв’язок за допомогою GPS із «собі подібними» авто. Утворена таким чином мережа між скутерами дозволить попередити про небезпеку зіткнення, заторів, вузьких дорогах, збільшивши шанси доставити пасажира максимально швидко до пункту призначення.
Над дизайном працювали три студії та кожна представила свій варіант: Xiao, Holden, Jiao.
Автомобіль вагою 500кг і довжиною 1.5м виготовлений з кутового волокна і полікарбонатної гуми. Посадка в нього здійснюється спереду. А такі функції як гальмування перед перешкодою та паркування виконуються автоматично.
Спільно з SAIC General Motors провела невелике дослідження щодо автомобільного майбутнього в мегаполісах. На думку віце-президента GM Алана Тауба за технологією EN-V майбутнє, вона допоможе покращити життя людини в місті, об’єднавши міський трафік та особисту мобільність.
Деякі факти та прогнози:

  1. До 2030 року кількість авто досягне 1.2 млрд., а 60% населення проживатиме у містах.
  2. На пошук паркувань йде 30% палива, не менше разу на день 70% водіїв відчуває з цього приводу проблеми.
  3. 10 квадратних метрів необхідно одному паркується, а на саму паркування йде 90% експлуатації авто.
  4. 50% подорожей відбувається не далі 5 км, 28% всього 1.6 км.
  5. На 85% авто їздить одна людина.
    За підрахунками виробника одна зарядка коштуватиме 35 центів. Робочу модель покажуть у Шанхаї на WordExpo 2010, що проходить з першого травня до 31 жовтня.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *