Як я обирав посудомийку: мій досвід

У зв’язку з придбанням посудомийної машинки вирішив поділиться своїм досвідом вибору. Можливо, комусь стане в нагоді в аналогічній ситуації.

Чому я вирішив придбати посудомийну машину?

Чесно кажучи, думав про купівлю посудомийки досить давно. Перш за все мої бажання про покупку даного пристрою пов’язані з тим, що хотілося звільнити трохи часу, який витрачається в нашій родині на мийку посуду. Сім’я велика, посуду брудниться багато і мити в ручну доводиться часто і багато. Саме з цієї причини було вирішено все таки купувати посудомийку.

Раніше я чув різні відгуки про посудомийки. Були як позитивні, так і негативні. З негативних найчастіше чув, що машинка погано вимиває, залишаються сліди від миючих засобів, а це шкідливо. Аргумент звичайно, хімія дійсно може завдавати шкоди здоров’ю. Як би все логічно, але, як завжди, є нюанси.

Позитивні відгуки про ПММ від друзів і знайомих полягали якраз в тому, про що я написав вище — економія часу. У сучасному світі, коли ритм життя дуже і дуже швидкий, заощадити навіть 30 хвилин в день це вже дуже добре. У нашому ж випадку, це як мінім година і більше. А це просто шалені ресурси, які можна витратити куди більш ефективніше, ніж стояти біля мийки.

Наступною, не менш важливою перевагою, було те, що посудомийка може мити посуд при високій температурі, чого точно не зробиш вручну. Це сприяє більш якісному миттю жирного та пригорілого посуду, накшталт, кастрюлі та сковорідки. На ручну мийку такого посуду йде просто колосальний обсяг часу.

У підсумку, прочитавши ще ряд думок, я переконався, що сучасні посудомийки миють посуд досить добре. При правильному дозуванні засобів вони не залишаються на посуді. Отже, рішення було прийнято — купувати. Залишилася справа за малим — обрати модель посудомийної машини.

Як я обирав посудомийку: на що звертати увагу

При виборі посудомийної машини варто враховувати ряд факторів. Першим моментом був вибір розміру. Від розміру буде залежати місткість посуду, а значить і частота необхідності запуску. Моя думка з цього приводу — намагайтеся брати повнорозмірну. Особливо це актуально, якщо у вас сім’я від 3 і більше осіб з маленькими дітьми. Якщо місця мало, то можна розглядати компактні варіанти, але будьте готові, що запускати доведеться по кілька разів на день, а це додаткові витрати на засоби, воду, електроенергію.

Щодо типу «вбудована» чи «окремостояча» варто вибирати по ситуації. Якщо є можливість встановити вбудовану, то такий варіант буде більш гармонійним і не буде вибиватися із загального стилю вашої кухні. Я вибрав окремостоячу, тому що в даний момент кухонний гарнітур до іншого варіанту не був готовий. Окремим питанням стоїть колір. Тут все залежить від особистих вподобань та інтер’єру. Я вибрав в стилі нержавійка, тому що він в моєму випадку краще гармонує з іншими пристроями на кухні.

Важливим питанням була гучність машинки. Багато ПММ, судячи з відгуків, досить гучні і можуть створювати дискомфорт, особливо якщо плануєте ставити мийку на ніч. Тому, я намагався шукати варіант як можна більш тихий і з наявністю нічного режиму. У поєднанні всіх згаданих чинників вибір припав на Hotpoint Ariston LFD 11M121 CX EU з заявленими 41 дБ за рівнем шуму. Безпосередній огляд даної моделі читайте в наступній публікації.

На такі речі як кількість програм, тип управління (механічний, сенсорний), наявність дисплея і інші моменти звертав увагу не дуже сильно, тому що вибирав свою першу посудомийку і не дуже розумів, щодо актуальні того чи іншого режиму (крім нічного :)). Звичайно ж, наявність дисплея і сенсорного управління буде плюсом. На дисплеї зручно робити налаштування і контролювати стан. Сенсорні ж кнопки менше схильні до зовнішнього впливу, наприклад, потрапляння води. Це позитивно повинно позначитися на терміні служби.

В цілому ж, сучасні посудомийки представляють собою досить складні комп’ютеризовані пристрої з контролером і різними датчиками. Це забезпечує здатність в ряді програм автоматично коригувати витрату води і електроенергії в залежності від ступеня забруднення посуду (води), її кількості, а так само типу використовуваного миючого засобу.

Ряд посудомийок має можливість підключатися відразу до гарячої води. У теорії це дає можливість скоротити час на нагрівання. На практиці ж не все так просто. Потрібно зіставити ряд факторів, щоб визначити чи є в такому підключенні вигода. У більшості випадків, я б не став заморочуватися цим питанням.

Загалом, я поділився своєю думкою і досвідом вибору посудомийки, на що я звертав увагу, а на що не дуже. Сподіваюся, що це буде корисним для вас і ви зробите правильний вибір, який принесе користь та задоволення від експлуатації ПММ.