Зелена енергетика: Чи є відновлювані джерела енергії майбутнє?

Що таке зелена енергія?

Зелена енергія – це будь-який тип енергії, який виробляється з природних ресурсів, таких як сонячне світло, вітер або вода. Вона часто надходить з відновлюваних джерел енергії, хоча існують деякі відмінності між відновлюваною та зеленою енергією, які ми розглянемо нижче.

Ключовим для цих енергетичних ресурсів є те, що вони не завдають шкоди навколишньому середовищу через такі фактори, як викид парникових газів в атмосферу.

Як це працює?

Як джерело енергії зелена енергія часто походить від технологій відновлюваної енергії, таких як сонячна енергія, енергія вітру, геотермальна енергія, біомаса та гідроелектроенергія. Кожна з цих технологій працює по-різному, будь то отримання електроенергії від сонця, як у випадку з сонячними панелями, або використання вітрових турбін чи потоку води для виробництва енергії.

Що це означає?

Для того, щоб вважатися зеленою енергією, ресурс не може забруднювати навколишнє середовище, як це відбувається з викопним паливом. Це означає, що не всі джерела, які використовуються в галузі відновлюваної енергетики, є екологічно чистими. Наприклад, виробництво електроенергії, яке спалює органічний матеріал зі стійких лісів, може бути відновлюваним, але не обов’язково екологічним через CO2, який утворюється в процесі спалювання.

Джерела зеленої енергії зазвичай поповнюються природним шляхом, на відміну від джерел викопного палива, як-от природний газ або вугілля, для розробки яких можуть знадобитися мільйони років. Екологічні джерела також часто уникають видобутку корисних копалин або буріння, які можуть завдати шкоди екосистемам.

Типи

Основними джерелами є енергія вітру, сонячна енергія та гідроелектроенергія (включаючи енергію припливів, яка використовує енергію океану від морських припливів). Сонячну та вітрову енергію можна виробляти в невеликих масштабах у будинках людей або, альтернативно, їх можна генерувати у більших промислових масштабах.

Нижче наведено шість найпоширеніших форм енергії:

1. Сонячна енергія

Цей поширений тип відновлюваної енергії зазвичай виробляється за допомогою фотоелектричних елементів, які вловлюють сонячне світло та перетворюють його на електрику. Сонячна енергія також використовується для опалення будівель і гарячої води, а також для приготування їжі та освітлення. Сонячна енергія стала досить доступною для використання в домашніх цілях, включаючи садове освітлення, хоча вона також використовується в більших масштабах для живлення цілих районів.

2. Енергія вітру

Енергія вітру, яка особливо підходить для офшорних і високогірних місць, використовує потужність повітряного потоку навколо світу, щоб штовхати турбіни, які потім виробляють електроенергію.

3. Гідроенергетика

Також відомий як гідроелектроенергія, цей тип зеленої енергії використовує потік води в річках, струмках, дамбах або в інших місцях для виробництва електроенергії. Гідроенергетика може навіть працювати в невеликих масштабах, використовуючи потік води через труби в будинку або може надходити від випаровування, опадів або припливів в океанах.

Наскільки «зеленими» є наступні три види зеленої енергії, залежить від того, як вони створені…

4. Геотермальна енергія

Цей тип зеленої енергії використовує теплову енергію, яка накопичилася безпосередньо під земною корою. Хоча для доступу до цього ресурсу потрібне буріння, що ставить під сумнів вплив на навколишнє середовище, якщо його використати, це величезний ресурс. Геотермальна енергія використовувалася для купання в гарячих джерелах протягом тисячоліть, і цей самий ресурс можна використовувати для отримання пари для обертання турбін і виробництва електроенергії. Енергії, накопиченої в Сполучених Штатах, достатньо, щоб виробити в 10 разів більше електроенергії, ніж вугілля. У той час як деякі країни, такі як Ісландія, мають легкодоступні геотермальні ресурси, це ресурс, який залежить від місця розташування для простоти використання, і щоб бути повністю «зеленими», процедури буріння потрібно ретельно контролювати.

5. Біомаса

Цим відновлюваним ресурсом також потрібно ретельно керувати, щоб його справді назвали джерелом «зеленої енергії». Електростанції, що працюють на біомасі, використовують відходи деревини, тирсу та горючі органічні сільськогосподарські відходи для виробництва енергії. Хоча спалювання цих матеріалів вивільняє парникові гази, ці викиди все ще набагато нижчі, ніж викиди від палива на основі нафти.

6. Біопаливо

Замість спалювання біомаси, як згадувалося вище, ці органічні матеріали можна перетворити на паливо, таке як етанол і біодизель. Забезпечуючи лише 2,7% світового палива для транспорту в 2010 році, біопаливо, за оцінками, зможе задовольнити понад 25% світового попиту на транспортне паливо до 2050 року.

Чому це важливо

Зелена енергія важлива для навколишнього середовища, оскільки вона замінює негативний вплив викопного палива більш екологічно чистими альтернативами. Зелена енергія, отримана з природних ресурсів, також часто є відновлюваною та чистою, а це означає, що вона не виділяє парникових газів або виділяє мало, і часто є легкодоступною.

Навіть якщо брати до уваги повний життєвий цикл екологічного джерела енергії, воно виділяє набагато менше парникових газів, ніж викопне паливо, а також незначний або низький рівень забруднювачів повітря. Це не лише корисно для планети, але й краще для здоров’я людей і тварин, яким доводиться дихати повітрям.

Зелена енергія також може призвести до стабільних цін на енергію, оскільки ці джерела часто виробляються на місцевому рівні і на них не так сильно впливають геополітична криза, стрибки цін або порушення ланцюга поставок. Економічні вигоди також включають створення робочих місць у будівництві об’єктів, які часто обслуговують громади, де працюють працівники. У 2018 році у відновлюваній енергетиці було створено 11 мільйонів робочих місць у всьому світі, і ця цифра зростатиме, оскільки ми прагнемо досягти таких цілей, як чистий нуль.

Через місцевий характер виробництва енергії за допомогою таких джерел, як сонячна та вітрова енергія, енергетична інфраструктура є більш гнучкою та менш залежною від централізованих джерел, які можуть призвести до збоїв, а також є менш стійкою до зміни клімату, пов’язаної з погодою.

Зелена енергія також є недорогим рішенням для енергетичних потреб багатьох частин світу. Це лише покращиться, оскільки витрати продовжуватимуть падати, ще більше підвищуючи доступність зеленої енергії, особливо в країнах, що розвиваються.

Рекомендовані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *